Prezentowe dylematy czyli co kupić dziecku na Dzień Dziecka

Jeju, i znowu ten sam problem. Jak co roku Dzień Dziecka wyzwala we mnie mało euforyczne uczucia. Dzwonią dziadki, babcia, ciocie, wujkowie. Wszyscy w z jednym pytaniem – co kupić dziewczynom na Dzień Dziecka?  No i tu zaczyna się potencjalny problem. Potencjalny, bo już nieaktualny.  W tym roku mam bowiem gotową odpowiedź dla wszystkich pytających mnie o pomysł na prezent na Dzień Dziecka. Zainwestuję w rozwój umysłowy swoich pociech. I Wam też to radzę.

Do tej pory nie doceniałam rozrywek umysłowych dla moich dzieci. Sama, owszem – uwielbiam je. Pochłaniam sudoku, kakuro, głowię się nad obrazkami logicznymi i kocham grać w scrabble. Dla moich dzieci to zbyt skomplikowane, dlatego nigdy nie przejawiały zainteresowania takimi zagadkami, a i ja jakoś słabo je do tego zachęcałam. Aż nadarzyła się świetna okazja, by poznać bliżej specjalnie dla dzieci stworzone gry logiczne i przetestować je ze swoimi dziećmi. Ku mojemu zdziwieniu, moje dzieci w wieku 4 i 6 lat odkryły w sobie ogromny potencjał logicznego myślenia, a ja się przekonałam, że frajdę może dzieciom sprawiać również nauka.  Nauka przez zabawę, oczywiście.

Akademia Umysłu to moje duże odkrycie. Przypadkowe znalezienie ich fanpage’a na facebooku a potem wspólna organizacja konkursu na Mamy Mamom sprawiła, że gry zaczęły mnie intrygować coraz bardziej. A ponieważ oferta Akademii obejmuje również programy dla dorosłych, w logiczną rozrywkę przy komputerze  wciągnęłam się również i ja.

Jeśli więc ktoś dziś pyta mnie, co niebanalnego kupić dziecku na Dzień Dziecka, polecam zastanowić się właśnie nad rozrywką edukacyjną. To jedna z tych rzeczy, które nie lądują w kącie pokoju po kilku godzinach (jak gwiazdkowy Furby, który przestał być atrakcyjny zaraz po wyczerpaniu się pierwszych baterii), ale dostarczają rozrywki na długie dni. Oprawa, sposób obsługi, interesujące zadania to atuty gry, który znacząco wpływają na jej atrakcyjność wśród dzieci. Dodatkowo oferta Akademii to ogromny wybór programów, które można łatwo dobrać do potrzeb i wieku dziecka.  No i cena mocno zachęcająca. Zatem dla przypomnienia:

Akademia Umysłu Junior – zestaw gier edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-9 lat. Gry podzielone są na cztery części – WIOSNA, LATO, JESIEŃ, ZIMA. Każda część zawiera tematycznie dobrane zadania ćwiczące pamięć, zdolność logicznego myślenia, koncentrację , spostrzegawczość oraz powiększa wiedzę na temat otaczającego świata. Całość prezentowana jest w bogatej  i sympatycznej szacie graficznej.

4xpudelko_junior_wiosna

Akademia Umysłu Pamięć, Koncentracja, Szybkie Czytanie – to zestaw 3 programów edukacyjnych dla nieco starszego odbiorcy np. gimnazjalisty. W ciekawy sposób, ale co najważniejsze – bardzo efektywny pogłębia pewne obszary umysłowe. Efektem jest ogromna korzyść dla edukacji szkolnej, programy sprawiają, że nauka przychodzi później łatwiej i zostaje na dłużej. Zestawy występują w dwóch wersjach – pierwszej i drugiej.  Można je kupować oddzielnie, wybierając jeden program albo w całych trój pakach.

trojpak2

Akademia Umysłu Gry Świata – to zestaw najpopularniejszych i ponadczasowych gier logicznych takich jak: Sudoku, Kakuro czy Mahjong.  Każda gra to olbrzymia ilość plansz i poziomów, która zaspokoi każdego pasjonata tych gier. Jak dla mnie – gry się nigdy nie kończą i co najważniejsze – zapisują wyniki i umożliwiają granie w kilka osób. Gry można nabyć w zestawie lub zakupić jako osobne programy. Idealnie ćwiczą szare komórki np. podczas wakacji lub innych przerw od szkoły.

inteligentna-rozrywka-gry_swiata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>