Skoncentruj się, Matka!

Ręka w górę, drogie Mamy, która z Was ma w domu okoliczności sprzyjające koncentracji i wyciszeniu? Tak, tak – dobrze wiem, co chcecie powiedzieć. Że niby nie ma takiej opcji? Że jak książka to tylko późnym wieczorem, jeśli w ogóle Wasze oczy dają radę skupić się na czymkolwiek po całym dniu latania wokół głowy?

Na szczęście są pewne wspomagacze umysłu i wcale nie mam na myśli podwójnego espresso. Raczej chodzi mi tu o rozrywkę i pomoc w jednym, czyli.. przyszła pora na program Akademia Umysłu  2  Koncentracja. Jestem wdzięczna producentowi, że dba o jakość moich szarych komórek i pozwala mi spędzić czas intelektualnie. Mam zatem fajne poczucie, że wbrew amerykańskim psychologom mózg matki to nie sieczka, ale całkiem sprawnie działający organ.

Akademia Umysłu Koncentracja to coś w sam raz dla tych, co w sklepie goniąc za dziećmi między półkami, gubią napisaną w głowie całą listę zakupów. To coś i dla tych, co stojąc na światłach, na przejazd decydują się dopiero wtedy, gdy klaksony aut za nimi wytrącają z zamyślenia. To w końcu coś dla tych, co czytając instrukcję załączoną do zabawki, muszą ją  10-krotnie powtarzać w myślach, by zrozumieć, że należy zacząć od włożenia baterii…

Komputer to moje narzędzie pracy, dlatego łatwiej mi sięgnąć po program komputerowy niż po książkę. Wystarczy kilkunastominutowa przerwa w pracy, kilka kliknięć, szybka instalacja i już mogę się odrobinę rozerwać, ćwicząc przy tym swoje skupienie, logiczne myślenie, pamięć i wyobraźnię. Zatem, przejdźmy do rzeczy.

Jak zwykle interfejs zachwyca. Grafika jest miła dla oka, nie męczy zbędnymi detalami, a sam program jest bardzo przejrzysty. Łatwo się w nim poruszać. W programie jest aż 16 kreatywnych zadań, które można rozwiązywać na różnych poziomach trudności. Przyznam, że te najtrudniejsze ćwiczenia są na razie dla mnie nie do przejścia, ale kto wie – może za kilka dni dojdę i do tego master poziomu. Na ten moment wybieram sobie tzw. tryb nauki, kiedy program prowadzi mnie przez zadania i podsumowuje osiągnięcia. Mogę śledzić swoje punkty  i zapisywać wyniki, by potem je ulepszać.

Są ćwiczenia typowe na główkowanie np. Witraże czy Cyfrowe Puzzle. Są też jednak i takie, które wymagają refleksu jak Rozpoznaj Fragment czy Pod Mikroskopem. O tym, że jest to rozrywka dla małych i dużych świadczy fakt, że po 10 minutach grania, miałam już na kolanach swoją sześciolatkę, która postanowiła pomóc mamie w zadaniach. Moje dziecko z szybkością światła zaznaczało poprawne odpowiedzi, nie dopuszczając mnie do komputerowej myszki. Stwierdziłam więc, że w weekend zrobimy rodzinne zawody i każdy z nas zmierzy się z zadaniami, a potem ustalimy zwycięzców. Patrząc, ile poziomów przeszło bez trudu moje dziecko, obawiam się sromotnej porażki w tych rodzinnych rozgrywkach. Chyba muszę sobie jeszcze poćwiczyć.  Dobrze, że to zabawa bez końca…

Jeśli chcecie zakupić program, zapraszam na stronę producenta. Teraz jest niepowtarzalna okazja, by w promocyjnej cenie nabyć cały zestaw programów Koncentracja – część 1 i część 2.  Sprawdźcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>